.: Úvod :. .: Vorvani :. .: Tvorba :. .: Archiv :. .: Celoročka :. .: Ke stažení :. .: Účast :. .: Kronika :. .: Diskuze :.

Rok 2013/2014

Ivančena 25. – 27. 4. 2014

Účast: Sten, Raymond, Wabun, Coran, Šewon, Chicko, Kim, Konoy, Regi, Stur, Tomm
Fotky: zde
Sešlo se nás čtyřiadvacet a vyrazili jsme směr Ostrava (černá :). Večer jsme si povídali o Ivančeně, proč vlastně vznikla a jaké v té době měli lidé problémy. V sobotu jsme vyrazili do hor a přes deštivé počasí jsme všichni vyšplhali zprvu na Ivančenu, a pak až na Lysou horu. Nebyli jsme jediní, k mohyle přišlo několik stovek dalších skautů, včetně náčelníka skautů a našeho starosty. Po poledni se rozjasnilo a až na Lysou horu zahalenou v oblacích jsme si užili slunka. Večer jsme se zmohli akorát na relax, Bang a rizoto. A to nám stačilo :-).
V neděli se tři skupinky vydali do Frýdku-Místku udělat průzkum veřejného mínění. Víte, co je to Ivančena? Byli jste tam někdy? Jaký je váš názor na skauty? Dočkali se zajímavých odpovědí a pak navrhovali plakát a prezentaci, pomocí které by veřejnost seznámili s mohylou na Ivančeně a její historií. Největší ohlas získala Wabunova skupinka. Po obědě jsme v rychlosti poklidili a vydali se směr naše Brno.
Regi

Výlet do Jihlavy 5. - 6. 4. 2014

Účast: Sten, Raymond, Wabun, Coran, Chicko, Sharpey, Osseo, Konoy, Regi
Fotky: zde
Trochu jsme si přispali, a do Jihlavy jsme tak dojeli až kolem oběda. Hned jsme vyrazili na výlet – chvíli jsme se motali Jihlavou, potom jsme zdolali skály Zaječího skoku a pokračovali údolím Jihlavy. Po cestě probíhala etapa Chyťte Biffa. Vždy jeden z družinky byl Biff, a když se zahlásilo „Chyťte Biffa“, druhá družinka se rozběhla a musela chytit Biffa z druhé družinky a poté ho donutit provést nějaký úkol (jako podepsat se na zem). Také jsme po cestě zkusili zachytit co nejvíc druhů kytek foťákem, a družinky si daly závod, kdo dřív dojde do cíle podle nakreslené mapy.
Vrátili jsme se až kolem deváté na trochu pozdní večeři. Večer jsme se bavili o nebezpečných ideologiích a jejich hrozbách, příčinách (nacismus, komunismus, rasismus).
V neděli jsme si dali rozcvičku (každý, kdo předcvičoval, musel stát na pneumatice), kolečko po Jihlavě, podívali jsme se do podzemí (kde jsme nechali Osseův stín), na radniční věž (kde jsme málem nechali Wabunovi klapačky) a do lesoparku. Po obědě jsme vyhodnotili soutěž s focením kytek a něco málo jsme si řekli o zdravovědě (a co dělat, když vám visí střeva z břicha :)). Následovala cesta domů, ufo, opět pneumatika, kolotoč a vlak.
Regi

Výlet do Třebíče 8. – 9. 3. 2014

Účast: Sten, Raymond, Kim, Wabun, Chicko, Coran, Sharpey, Osseo, Konoy, Regi, Stur, Maki, vlčata
Fotky: zde
Vydali jsme se do naší oblíbené klubovny ve Třebíči, tentokrát i s vlčaty. Počasí vyšlo, takže jsme v sobotu vyrazili na výlet, po cestě jsme špehovali mafiány, schovávali se před bombou a flákali se na sluníčku. Odpoledne vypukl velký turnaj smíšených dvojic ve stolním fotbálku, který vyhrál Chicko s Lutou. K večeři jsme měli burgery v housce a poté jsme strávili večer u deskových her.
V neděli po rozcvičce kluci využili znalost mapových a dopravních značek ve hře pod taktovkou Raymonda. Poté proběhla etapa, úkolem bylo získat co nejvíce cenných útržků od Biffa a tak mu znemožnit stát se v budoucnosti milionářem. Ledňáčci i Rysi potrápili svou paměť a nohy, a nakonec zvítězili Ledňáčci. Na závěr výletu přišla Wabunova hra a jeho ztvárnění skautského zákona, aneb „Skaut je vypucované v kómačkách, hantýrce i v každý hokně co dělá“.
Regi

Pololetní prázdniny 30. 1. – 2. 2. 2014

Účast: Coran, Talos, Sten, Raymond, Šewon, Wabun, Konoy, Regi, Tomm, holky
Fotky: zde
Ve čtvrtek jsme se sešli v počtu 16ti, naložili hromadu našich věcí do vlaku a vyjeli směr Nové Město na Moravě a chata Mercedeska. Pan správce na nás bohužel zapomněl, takže se dostavil o chvíli později, aby nám otevřel chatu, ve které nám teploměry ukázaly -3° C (pro lepší pocit jsme je dali nad krb, takže za chvíli ručičky vyšplhaly na 40°). Naštěstí jsme si chatu pěkně vytopili a další den jsme na svah odcházeli pěkně prohřátí. V pátek jsme si zalyžovali na Harusově kopci, Winky se za pomoci starších skautů naučila lyžovat a večer skauti skočili na nákup a skautky pod taktovkou Konoye a Kitty navařili výborné rizoto. V sobotu se někteří skauti vydali na výlet po zasněžených planinách, skrze skučící vítr, zmrzlé rybníky a močály. Ostatní šli lyžovat, společně s Pešnim, Intim, Kubou a Ayou, kteří přijeli v pátek. Večer si ještě někteří zašli na večerní lyžování. V neděli jsme hbitě uklidili a vydali se vstříc Brnu.
Regi

Výlet na Strážnou 11. – 12. 1. 2014

Účast:
V pátek se sešlo vedení vlčat a skautů, vyrazili jsme na Strážnou, kde jsme nejdřív zahráli BANG!, ochutnali Makin výběr čajů a pak jsme si pustili Wolverina a Na doraz.
V sobotu ráno Maki vyrazila vyzvednout na nádraží děti a zbytek osazenstva se rozdělil na dvě části. Stur s Chickem uklízeli na Strážné, ostatní šli do Glabusu nakoupit jídlo.
Okolo desáté jsme se již všichni potkali na Strážné, celkem 21 lidí, z toho 9 vlčat a 8 skautů. Děti se zabydlely a skauti si pak vyzkoušeli obvazování lokte, prstu a kotníku. Následovala originální etapa celoroční hry, do které se zapojila i vlčata. Etapu vyhráli ledňáčci především díky tomu, že Ishimu se podařilo dvakrát zachytit softbalový míč. Vlčata se ukázala být skautům silnými protivníky. Po obědě jsme všichni šli na výlet přes Jehnice do Lelekovic. Cestou jsme hráli hru "pravá, levá" a užívali si příjemného počasí. V rámci večerního programu předali skauti své dopoledne nabyté vědomosti vlčatům. Po večeři jsme vzali svíčky a odebrali se ven. Po zapálení svíček se měl každý zamyslet nad tím, co mu udělalo loni největší radost a co očekává od roku 2014. Přesunuli jsme se na kopec nad základnou a navzájem vyslechli naše očekávání. Pak jsme se vrátili na Strážnou, mladší šli spát a starší pomáhali s vařením na další den a také jsme měli malou poradu.
V neděli proběhla rozcvička, snídaně a pak se všichni sbalili. Konoy nachystal promítání, takže před obědem se všichni podívali na "Návrat do budoucnosti II". Po jídle jsme už začali se skauty uklízet, Vlčata šla se Stenem a Ishim hrát hry ven. Vše jsme stihli akorát, bez velkých potíží a do Brna přijeli tentokrát celkem brzo, už okolo třetí hodiny.
Konoy

Výlet na Strážnou 23. – 24. 11 2013

Účast: Wabun, Sten, Chicko, Akičita, Sharpey, Kim, Ishi, Talos, Coran, Osseo, Regi, Konoy, Stur
Fotky: zde
Podruhé za tento rok jsme se vydali na Strážnou, opět s vlčaty. Výlet začal poměrně netradičně etapou, která spočívala v tom, že kluci museli zjistit, v čem tkví tajemství místních lidí, kteří jsou neobvykle zdraví.
Celý výlet se pak nesl v duchu natáčení filmu, který byl celý v režii skautů v čele s Wabunem. Premiéra již na Vánoční besídce :-). Večer jsme si všichni vyrobili figurku ze dřeva do naší oddílové deskové hry, potrénovali zdravovědu a kolmou vazbu. V neděli se dotáčel film, na závěr se skauti i s vlčaty vyblbli na hřišti a po úklidu, který tentokrát řídili sami kluci, jsme se vydali domů (i s účastníčky a eury od Maki).
Regi

Výlet do Pozďatína 9. – 10. 11. 2013

Účast: Sten, Wabun, Šewon, Coran, Kim, Sharpey, Regi, Stur
Fotky: zde
Podzimní výlet na skautskou základnu u Pozďatína, v okolí krásných rybníků a rovinaté krajiny, takže jsme nemuseli šplhat do kopce :-). V sobotu jsme dorazili a vydali se na krátkou procházku do okolí, při níž jsme si zahráli pár her. Večer jsme trénovali orientaci, zkoušeli jsme naměřit azimut a přemítali jsme nad filmem, který chtějí kluci natočit. V neděli se uskutečnil orienťák, vítězi se stali Sten a Coran. Po obědě proběhla pátá etapa, zachraňování zásob, které byly vyhozeny z letadla.
Abych nezapomněl, o jídlo se opět postarali kluci, tentokrát i s nákupem.
Regi

Podzimky se skautkami 26. – 28. 10

Účast: Kim, Ishi, Talos, Akičita, Sharpey, Wabun, Šewon, Regi, Stur, Shade, Konoy, Šikula, Tomm
Fotky: zde
Na tři dny jsme se vydali do Znojma. V sobotu jsme se prošli městem a navštívili radniční věž a muzeum motorismu. Večer kluci navrhovali nedobytné středověké město, jako pomoc s úkolem pro Martyho.
V neděli jsme se vydali na celodenní výlet do Podyjí, celý den bylo krásně a cesta probíhala ve znamení Dračáku :-). Večer měla program nachystaný Tori a poté proběhla etapa v nočním Znojmě, kdy kluci museli kontaktovat spiklenecké hnutí středověkého Znojma a utéct před Švédy. V pondělí si všichni zaběhali na městské hře a po vydatném obědě jsme se vydali do znojemského podzemí a poté vlakem domů. Celkem nás bylo 22 a vlak to málem nepřežil :-).
Celý výlet měli kluci na starost jídlo. Každá družina naplánovala jídelníček na jeden den, sepsala seznam na nákup a pak všechno navařila a připravila. Ledňáčci nás obšťastnili bagetami na oběd a kuřecími kousky s dušenou zeleninou na večeři, rysi zase chlebem s nutelou na snídani a špagetami s boloňskou na oběd. Na závěr proběhlo hlasování o nejlepší jídlo, které o jeden hlas (10:11) vyhráli rysi.
Regi

Výlet 27. – 29. 9. 2013 na Strážnou

Účast: Wabun, Raymond, Ishi, Akičita, Sten, Chicko, Osseo, Sharpey, Coran, Talos, Konoy, Shade, Regi, Stur.
Fotky: zde
Na výlet jsme se vydali společně s vlčaty, účast byla velká – celkem nás bylo 25. V pátek večer si každý napsal dopis sám sobě, který si přečte za rok. Dopisy jsme uzamčeli do bedny se třemi zámky, která nám bude ve srubu stále na očích. V sobotu jsme odvedli pořádný kus práce, všichni se snažili, takže to odsýpalo. Po obědě si mladší členové zahráli na rádce – vymýšleli ve dvojicích program pro vlčata. Večer jsme pak odstartovali naši letošní celoročku na motivy filmu Návrat do budoucnosti – skauti sháněli součástky na stroj času pro profesora Browna. Abychom se dostali do obrazu, pustili jsme si potom i film.
V neděli si kluci vyzkoušeli, jak umí spolupracovat ve družinách i v oddíle.
Regi

Výlet 14. – 15. 9. 2013 pod stany do Moravského krasu

Účast: Osseo, Chicko, Sten, Raymond, Wabun, Shade, Regi, Stur.
Fotky: zde
Zahajovací výlet pod stany. Prošli jsme si Moravský kras, prolezli jeskyně, podívali se na huť Františka, na Alexandrovu rozhlednu ... a pořád jsme jedli :) Trasa: http://1url.cz/q26Y. Ušli jsme asi 25 km, což byl v sobotním dešti celkem výkon.
Regi


[Nahoru]


Rok 2012/2013

Výprava 1.-2.6.2013 do Chřib

Vydali jsme se, jako minulý rok, do Chřib, tentokrát do malé skautské chatky. V sobotu jsme vyrazili na výlet po okolí, ovšem jak jsme vykročili z chajdy, začalo pršet. Pokračovali jsme v cestě, ale po pár chvílích jsme se museli vrátit, protože se nezdálo, že by déšť jen tak ustal. Nakonec přestalo pršet až k večeru, tak jsme se vydali alespoň na krátkou vycházku do deštěm pročištěných lesů. K večeru každý představil svého oblíbeného hrdinu a pokusili jsme se zjistit, jaké vlastnosti by měl takový ideální hrdina mít. Večer kluci závodili, kdo dřív rozdělá oheň.
V neděli proběhla etapa - kluci hledali poklad, který jim zanechal zesnulý plukovník. Nechal zprávu v lese, kterou družiny museli vyluštit, aniž by mezitím někdo přečetl číslo z jejich zad. Boj byl vyrovnaný, rysi byli jen o malinko rychlejší a zprávu i poklad našli dřív.
Oběd uvařili mladší členové (Šota, Kim, Kola a Osseo), a moc se jim povedl.
Regi

Výprava 26.-27.1.2013 na Strážnou

Hned po vystoupení z vlaku se kluci dozvěděli první úkol a v rámci průzkumné etapy celoroční hry se vydali hledat, kde byl v Lelekovicích hrad. Pak šli na Strážnou, kde jsme naštípali dřevo a pak pokračovali v etapě. Dalším úkolem bylo potrápit mozek při řešení rébusů a namalovat, jak si představujete erb Jehnic, do kterých se pak družiny vydaly, aby erb obkreslili a v blízkém Ořešíně našli soukromou hvězdárnu. Večer jsme se na Strážné věnovali družinovým projektům a skautské idee, pojaté především formou krátkých příběhů k zamyšlení. V neděli se pod vedením rádců vyrábělo ze dřeva (vyřezávání a vypalování) a před odchodem jsme pořádně uklidili a vydatně doplnili dřevník čerstvě naštípaným dřívím.
Konoy

Jednodeňák 12. 1. 2013

Tuto sobotu jsme se vydali na brusle. Když jsme se dosyta vybruslili, pokračoval náš výlet ke srubu, kde proběhla další etapa celoroční hry. Kluci museli prvně ubránit kousky zprávy před soupeřící družinou, pak zprávu poskládat a vyluštit a na závěr, jak se dozvěděli ze zprávy, namalovat po paměti co nejpodrobnější plánek okolí svého bydliště. Nejpečlivější mapku měl Wabun, špatně si ale nevedli ani Chicko nebo Sten.
Regi

LDN a LAN 22. – 23. 12. 2012

Další tradiční, předvánoční akcí, byla návštěva Léčebny dlouhodobě nemocných. Pacientům jsme přišli zazpívat pár koled a dalších písniček a pro sestřičky jsme měli vlastnoručně pečené, výborné vánočky (by Pešni, Aya a spol.). Tato akce pokračovala LAN párty pro dobrovolníky. Sešlo se nás celkem dost, takže jsme si dosyta zapařili (ať už klasiky jako Qake a Vietkong, tak různé DoTy atd.). Ráno jsme po sobě uklidili spoušť a odešli domů, užít si Vánoční svátky.
Regi

Vánoční besídka a Společenská večeře 15. – 16. 12. 2012

Jako každý rok jsme se i letos zúčastnili Vánoční besídky a na ní navazující Společenské večeře. Na besídce skauti předvedli dvě scénky. Ke konci jsme si rozdali dárky a popřáli pěkné Vánoce. Někteří mladší pak odešli a starší pokračovali na Společenskou večeři, kde se tančilo, bylo připravené dobré jídlo a pár soutěží pro stoly. Večer rychle utekl, ráno jsme uklidili a vydali se domů.
Regi

Družinové výlety 1. 12. 2012

Kluci se pod vedením rádců slezli ve srubu, trénovali scénky na Vánoční besídku, a odpoledne všichni společně zašli na Lasergame.
Regi

Družinové výlety 24. 11. 2012

V sobotu se obě družiny samostatně vydaly na výlet do okolí Brna. Výlet byl celý pod taktovkou rádců a podrádců.
Regi

Výlet do Ivančic 10. – 11. 11. 2012

Tuto podzimní sobotu jsme se vydali na výlet do okolí Ivančic, poohlídnout se po pěkném údolí. Odpoledne pokračovala naše celoroční hra, třetí etapou. Večer nám Stur něco pověděl o tom, jak fungují GPSky. V neděli proběhl přespolní běh, kluci s vervou závodili a nakonec vyhrál Kim za mladší a Sačem za starší.
Regi

Podzimní prázdniny 26. – 28. 10. 2012

Vyjeli jsme se skautkami na společný výlet do Třebíče. V pátek jsme se prošli po tomto historickém městě a večer zahráli nějaké hry se skautkami, abychom se mezi oddíly trochu poznali. Bohužel bylo o víkendu škaredě, pořád pršelo, a tak jsme se v sobotu nemohli vydat na nějaký delší výlet do okolí. Zato jsme navštívili židovskou synagogu (i s výstavou), hráli deskové hry a uspořádali turnaj smíšených dvojic ve stolním fotbálku – vyhráli Leo a Maru. Na večeři jsme si dali domácí hambáče, připravené od vedoucích. V neděli pak proběhla druhá etapa celoroční hry, kdy družiny museli zastavit postup nepřátelských posil, a to tak, že obsazovali strategická místa.
Regi

Cvrčkův memoriál - 13. - 14. 10. 2012

Druhý říjnový víkend jsme měli vyhrazeny pro naše tradiční střediskové závody - Cvrčkův memoriál. A protože na Strážné probíhá rekonstrukce vnitřních prostor, tak jsme pomohli i při opravách, zejména pak venku.
Memoriál spočívá v závodu družin v různých úkolech a dovednostech a vůbec celkové sehranosti. A jak to dopadlo? Bylo to velmi těsné! U starších, kteří nás zajímají nejvíc, závodily 4 družiny, z toho dvě skautské - Rysi a Ledňáčci. Obě si vedly v každém oboru trochu jinak, jednou lépe, dodruhé hůř. Nakonec se nejlepšími mezi skauty a skautkami stali Rysi, kterým všichni gratulujeme :).
Stur

Oddílová schůzka - 1. 10. 2012

Tohoto data prověhla první společná (i s nabranými nováčky) oddílová schůzka, tentokráte již v klidnějším duchu než zářijová. Zaměřili jsme se zejména na přípravu na naše střediskové závody - Cvrčkův memoriál, jenž má připomínat jméno našeho bývalého dlouholetého vedoucího, brněnskou skautskou osobnost, která tu s námi už bohužel není.
Wabun si nachystal menší aktivitu týkající se poznávání rostlin, Stur prozměnu ukázal zajímavosti z turistických map. Jak to dopadne se nechme překvapit, za 14 dní to nebude žádným tajemstvím.
Stur

Čtyřdeňák - Ostrov u Machochy 27. – 30. 9. 2012

Na tuto výpravu se s námi vydali vlčata, a tentokrát i roveři (Yuškin, Thor a Kudla). Využili jsme prodlouženého víkendu a vyjeli jsme už ve čtvrtek večer. Ubytování jsme byli ve škole společně s „karatisty“, kteří popíjeli čaj a sdíleli s námi jídelnu. K dispozici jsme měli tělocvičnu, takže jsme se náležitě vyřádili (ať už to byla vybíjená, fotbálek, fittrojboj nebo bezhlavé mlácení s boxerkama :-).
V pátek jsme se vydali na celodenní výlet, ale vzhledem k množství jeskyní po cestě a neodbytnosti skautů, roverů i vlčat, kteří chtěli prolézt úplně všechno, jsme z plánované trasy ušli asi čtvrtinu a pak se vydali zpět. Zato jsme prolezli opravdu kde co :-), a viděli spoustu zajímavých míst. Po cestě jsme si ještě zahráli ufo s ufem, které si létalo, kam chtělo a viděli jsme obří „krtince“.
V sobotu dopoledne si vlčata a skauti vyzkoušeli, jak jsou na tom s fyzičkou – kliky, skok do dálky, dřepy atd. Odpoledne jsme se vydali do jeskyně Balcárky.
Nováčci se dozvěděli něco o azimutu, měřítku a vyzkoušeli si zauzlovat. V neděli jsme se už jen krátce prošli po městě a na louce si zahráli trojnožku a ufo, a jeli domů. Výlet byl náročný, ale všichni ho zvládli na jedničku :-). Dokonce i malí kluci
Regi

Výlet do Strážku 15. – 16. 9. 2012

Náš první víkendový výlet směřoval na Makinu chatu do Strážku, kde jsme naposledy byli před dvěma léty. Výprava byla opět s vlčaty a měli jsme s nimi lehce společný program. V sobotu jsme si něco pověděli o baťozích, jak se sbalit atd., aby to příště dopadlo lépe :-). Pak kluci po dvojicích rozdělávali ohně, zahráli jsme si ufo a pak drsnější hry jako demonstraci. Taky jsme si pomocí různých her vyzkoušeli, jak umí nově vzniklé družinky spolupracovat. Večer jsme poseděli u ohně, snědli špekáčky a povídali si o skautském zákonu. Mimo jiné jsme ten den pomohli Makiné babičce nasekat dřevo.
V neděli kluky čekal krátký výlet do okolí, šli po družinách pod vedením rádců a měli splnit několik úkolů (jako například vyměnit s domorodci co nejlepší věci – ledňáčci donesli super digitální hodiny :-). Před odchodem jsme si ještě zahráli pár her a vyrazili jsme do Strážku směr autobus.
Regi

První oddílovka roku 2012/13

3. září jsme tak jako na školách zahájili nový školní rok, tak jsme společně i zahájili nový skautský rok. Úvodní oddílovka se konala od 17 hodin ve srubu a jak byste mohli tušit, nebyla výjimečná jen tím, že byla „ta první.“ Proběhl na ní totiž rituál přechodu starších vlčat do skautů a to: Koly, Šoty, Kana, Ossea, Ishiho a Kima. Všechny vás u nás vítáme a přejeme vám hodně nezapomenutelných zážitků z akcí a taky rychle splněnou stezku nováčka :).
Po rituálu si vzal slovo Konoy a řekl pár slov o fungování v následujícím roce, načež začala velká úvodní hra s různými úkoly (třeba proběhnutí určité trasy s rozmotaným toaletním papírem, který se nesměl dotknout země a na konci jej měla skupina úhledně smotat zpět do ruličky) a postupným spojováním jednotlivých lidí do větších a větších skupin se vytvořily 3 skupiny (2 skautské družiny a roverská družina). Družiny skautů se nakonec dozvěděli, která družina budou – Sten a spol. jsou Rysi, Ryan a spol. jsou Ledňáčci a nově vzniklá R-družina si teprve své jméno vymyslí. Detailní rozdělení členů najdete v rozklikávacím tlačítku „Uspořádání do družin“ v hlavičce této stránky.
Doufám, že se vám schůzka líbila a že k nám budete chodit rádi :).
Za vedení skautů Stur


[Nahoru]


Rok 2011/2012

Brigáda na Strážné 12.-13. 5. 2012

Tento květnový víkend jsme po spoustě změn podnikli výpravu za prací na naši základnu Strážná. Akce byla úplně prapůvodně vyhrazena na tradiční střediskové atleťáky, které ale nemohly být konány z důvodu důležitější akce - „kamenné brigády“ ve vesničce Nové Veselí nedaleko Žďáru nad Sázavou. Tato pomoc zemědělcům také nakonec nemohla být uskutečněna (špatné počasí), takže se jelo „aspoň“ zamakat na Strážnou.
Na srazu ale přišlo první překvapení, i přes oznámení akce dlouho dopředu a připomenutí, že je akce velmi důležitá, dorazili jen 3 lidé (z 13) – Sten, Chicko a Sačem. Kdyby se jelo do Nového Veselí, tak by pro nás akce dopadla absolutním fiaskem!
V sobotu i přes dopolední nepřízeň počasí jsme udělali kus práce – pravda, kdyby nepršelo, tak se toho stihne víc. Druhý den už nepropršený den jsme posekali trávu a také proběhla etapa na téma řeckého krále Tantala, kdy měly družiny uvařit tak, aby oslovili chuťové pohárky bohů v podání vedení skautek a světlušek. Vyhrál(-i) Rys(-i) rukou Chicka.
Nakonec jsme uklidili a vydali se na vlak.

Cyklovýlet 8. 5. 2012

Na výročí ukončení 2.sv. války jsme podnikli akci na kola okolo Brna. Zhruba v 9 hodin se u srubu postupně sešli Wabun, Chicko, Sten, Stur, Inti, Šewon, Sačem a Raymond. Výlet jsme netradičně zahájili upozorněním na nutnost dodržovat dopravní předpisy a představením trasy – v plánu byl asi 50km okruh kolem Brna a dvě menší zajížďky do Rozdrojovic (na Prygl) a k soutoku Svratky se Svitavou (k Olympii). Cesta nám rychle ubývala, v Rozdrojovicích jsme zkusili jednu trochu náročnější kešku – sjezd 2160 metrů za 222 sekund při převýšení asi 170m. Bohužel se Sturovi vypnula mobilní navigace, takže oficiálně těžko říct, jak to dopadlo, ovšem GPSka říká, že jsme to jeli cca 3 minuty a 50 vteřin (nevím, kde přesně je cíl), tedy že jsme se o 8 sekund nevlezli – to je to vyjetí do lesa... Příště to vyjde!
Také jsme zastavili za Olympií v zábavním parku, kde jsme si oddychli, nebo i jinde cestou :). Celkově musím celý cyklovýlet ohodnotit jako velmi úspěšný, všichni nakonec zvládli ujet nejméně 65km (+ ke srubu a od srubu), což není nejméně.
Přibližná trasa:
Srub – Zemědělská – Husovice, napojení na cyklotrasu č.5 u vozovny – Maloměřice (5) – Obřany (5) – Bílovice (5), odbočka na cyklo 5005 – Soběšice (5005) – Řečkovice (5005) – Medlánky, letiště (5005), zkratka „nad“ Kníničky – Rozdrojovice – sjezd (viz výše) - Prygl – Bystrc, napojení na cyklo 1 – Komín (1) – Pisárky (1) – Komárov (1) – Olympia, do města po cyklo 5 – Křenová (5) – Zábrdovice (5) – Husovice (5) – Zemědělská – srub.
... nebo jako odkaz: mapa s trasou

Ivančena 27.-29. 4. 2012

Poslední dubnový víkend jsme si vyhradili pro výpravu na skautskou mohylu Ivančenu, „odnož“ Lysé hory v Beskydách.
Ivančena je poutním místem skautů od roku 1946, kdy ji založili ostravští skauti na počest odbojářů – skautů, kteří byli popraveni v nedalekém polském Těšíně na svátek sv. Jiří, 24. dubna 1945, těsně před koncem druhé světové války. Ostraváci na místě vztyčili prostý kříž a ponechali zde vzkaz, aby každý, kdo půjde kolem, přinesl k uctění památky padlých další kámen. Takto se Ivančena i přes překážky kladené tehdejším režimem stále rozrůstala a nabyla vědomí u skautů z celé republiky. Od pádu režimu v roce 1989 se na místo konají skautské poutě, vždy kolem 24.4., kdy byli odbojáři usmrceni. Nám bohužel termín v posledních dvou letech vždy o týden utekl, samotná akce má totiž výbornou atmosféru.
Výlet jsme započali již v pátek brzo odpoledne, kdy nám hned začalo dělat vrásky na čele zpoždění našeho rychlíku, které se rovnalo času na přestup do osobáku v Ostravě. Naštěstí jsme vše stihli a do Frýdku-Místku jsme dojeli včas.
Druhý den nás čekal celodenní výlet na Ivančenu a Lysou horu, který jsme si všichni určitě užili, včetně „připálení se“ při jasné obloze a teplotách přes 25°C a také sněhu, kterého bylo také všude dost (i na koulovačku). Večer jsme si s druhým pobytem (Pražáky) zahráli na upíry, kdy upír měl v časovém limitu ve tmě „zupírovatět“ dotykem co nejvíce zdravých lidí schovaných po domě.
Třetí a další parný den, ač nám vlak jel už před půl druhou, jsme vyšli na prohlídku do historického centra Frýdku, kde jsme se občerstvili zmrzlinou. Nakonec jsme skončili v klubovně, kde jsme se najedli a uklidili, načež jsme znovu tak tak stihli vlak.
Výlet se všem líbil, byl plný zážitků a myslím, že na něj někteří budeme dlouho vzpomínat (ať už v dobrém, nebo na požár :-).

Výlet na přehradu 5. 4. 2012

Vyrazili jsme na přehradu, kde pro nás měla Lassie připravený program. Byli jsme testeři, Lassie potřebovala ozkoušet nový program, co vymýšlí na Lipku. Byl zaměřený na přehradu a během dopoledne jsme se o ní a jejím znečištění dověděli dost informací, formou různých zajímavých her a soutěží.
Poté jsme popošli kousek dál, kde si kluci vyzkoušeli mapování pomocí metody triangulačních bodů, což se jim poměrně podařilo.

Oddílovka 2. 4. 2012

Proběhla etapa celoroční hry, kluci se dostali do vesnice, kde Pythagoras každoročně pořádá klání, ve kterém rozhodují hlavně bystré hlavy účastníků. Družinky měly za úkol co nejrychleji vyřešit čtyři různé zapeklité hlavolamy. Kluci si potrápili hlavy a nakonec zvítězila družinka rysů.

Strážná s vlčaty 24.-25. 3. 2012

Po nedlouhé době jsme se znovu objevili tentokráte s vlčaty na naší krásné (:-) základně u Lelekovic. Postihla nás bohužel nízká účast, takže vedením nachystaný program více méně padl. Nicméně hlavně Chicko, jakožto člověk, který z vlčat do skautů přešel mezi posledními, pomohl vlčatům s programem na vlčácký slib a zákon, jehož jsme zúčastnili i my, zbytek oddílu. Udělali jsme si tedy pohodový výlet s trochou sobotní práce (štěrk apod. :).
Účast: Šikula, Chicko, Ryan (odjel večer) + vedení.

Oddílovka 13. 2. 2012

Vzhledem k tomu, že tento víkend se chystáme na Brkolo, šifrovací závod po Brně, trochu jsme si zopakovali šifry. Družinky dostali 12 zašifrovaných zpráv, a měly je co nejrychleji vyluštit. S poměrně dobrým náskokem vyhráli Rysi. Potom se venku odehrála hra se sfoukáváním svíček – týmy měly za úkol dostat se na nepřátelské území, a sfouknout co nejvíce svíček druhému týmu tak, aby nebyly chyceny.
Na závěr schůzky proběhlo vyhlášení bodování za leden – vyhrál Ryan.

Jaráky 2. – 5. 2. 2012

Vyjeli jsme na čtyři dny do Orlických hor, do vesničky Červená Voda. Dva dny lyžování na parádní, dvoukilometrové sjezdovce Buková hora, s vyhřívanou sedačkovkou, byly luxusní. Konoy s Tommem si zaběžkovali. Sten zohnul na svahu hůlky, Konoy sedřel skluznici na běžkách, málem jsme v -16° umrzli, ale stálo to za to. V sobotu jsme si zašli do kina, které jsme měli doslova „co by kamenem dohodil“ – ve stejné budově, jak klubovna. A kino za 50 korun, kde je zima jak v márnici, a krom nás tam sedí 3 lidi – kam se hrabe Špalíček? V neděli jsme se vydali na krátký výlet k místní rozhledně, všude plno sněhu, tak jsme vzali boby a sjížděli všechno, co se dalo (včetně střechy rozhledny).
Skvělý pocit z výletu mírně zkazil akorát přeplněný vlak z Prahy, kterým jsme jeli zpět (batohy klasicky napěchované v umývárce)…

Jednodeňák 28. 1. 2012

Dopoledne jsme se vydali na kluziště na Vodově, trochu si zabruslit. Odpoledne jsme vyzkoušeli novinku v Brně – Lasergame. Neboli, dají vám do ruky pistol, která střílí „laserové“ paprsky, vpustí do arény a postřílejte se! Byl to dobrý zážitek, všichni jsme se pořádně zapotili, a nakonec nás Chicko všechny vydrtil.

Strážná a lezecká stěna 14. – 15. 1. 2012

Minulý rok jsme na lezecké stěně v Kuřimi nebyli, tak jsme si to letos jeli vynahradit. Na stěnu jsme se vydali společně s Lassie a Méďou, kteří nám připomněli, jak že se to vlastně leze. Po čtyřech hodinách jsme se příjemně vyčerpaní vydali na Strážnou, pěšky Sturovou „zkratkou“. Odpoledne kluci vymýšleli, jak by asi mohl znít zákon světlušek, někteří se docela trefili a jinak jsme se dozvěděli zajímavé návrhy jako třeba „světluška by měla mít vždy dost jídla pro Yuškina“ nebo že heslo světlušek zní „Sviť!!!“. Následovala krátká zdravověda, večer jsme pak strávili u deskovek.
V neděli proběhla etapa, aneb lovení draka s Iásonem. Družinky měly za úkol přenosit munici do praku přes hlídajícího draka (území, které hlídala druhá družinka přivázaná na lanech ke stromům). Poté museli draka sejmout prakem. Více hlav (balónků) sestřelili Rysi.
Mezitím, co kluci po družinkách připravovali oběd, který si minulý den sami naplánovali a nakoupili (rysi – špageti a ledňáčci… taky špageti :-)), zbytek venku makal, a zpracoval pěknou hromadu dřeva. Oběd se oběma družinám vyvedl, takže jsme domů odjížděli nacpaní.

Oddílovka 9. 1. 2012

Na schůzce se odehrála 10. etapa. Přišel Iáson, hrdina, který se chystá ukořistit Zlaté rouno. Hledal partičku, která by mu s tím pomohla. Prý to ale nebude lehký úkol, a tak musí uchazeče trochu prověřit. Družinky se vydaly zmapovat kus Lužánek. Pak dvěma svým členům schovaly na tomto území pět kostiček, jejich polohu zaznačili do mapy, a dvojičky měly za úkol je co nejrychleji najít. Po třech kolech a napínavém souboji vyhráli Ledňáčci 2-1.

LDN a LAN 17. – 18. 12. 2011

Loni byla účast na LDNce dobrovolná. Letos sice taky, ale byl v tom fígl – kdo si chtěl zapařit na LANce, musel jít zpívat na LDNku. Účast na LDNce nebývale vzrostla…
Letos jsme už nešli do Bílovic, ale náš amatérský sbor uvítali v Nemocnici u Milosrdných bratří. Obešli jsme přes 40 pokojů, kde leželi nemocní lidé, kteří byli rádi za naši návštěvu. Rozdali jsme trochu radosti, a ještě zbyla spousta vánoček… tak jsme měli aspoň nějaké jídlo na LANku. Po návštěvě nemocnice jsme se s pocitem dobře odvedené práce vrhli do víru Quaka a CSka.

Vánoční besídka a Společenská večeře 10. – 11. 12. 2011

Besídka i navazující Společenská večeře probíhala letos, stejně jako loni, v sále BiGy. Na besídce se letos skauti ukázali se svou scénkou na motivy řecké báje o Sisyfovi, kterou si upravili ke svému obrazu, a vznikla tak zábavná, dobře sehraná podívaná.
Večer pak navázala již tradiční Společenská večeře. Letos byl raut vyměněn za poněkud prozaičtější plastové krabičky s řízkem :-). Až do noci se pak tancovalo, jedlo, soutěžilo, povídalo.... O korunu krále tance se letos podělili Stur s Ryanem, vedle královny Kitty.

Výlet do Břeclavi 19. – 20. 11. 2011

Na tuto výpravu jsme se vydali v komočním počtu, jelo šest členů a dva vedoucí. V sobotu jsme se vydali na výlet do Lednice, po cestě jsme se bavili hrou „nesmíš říct ano, ne“, kterou suverénně „vyhráli“ Sačem a Regi. Stavili jsme se taky u Janova hradu, kde jsme si zahráli „závod postižených“. Pak jsme se podívali do zámeckého parku a taky do tropického skleníku. Když jsme se pak večer dostali do klubovny, následoval program o řeckém divadlu a kluci začali vymýšlet scénky na besídku. K večeru si pak vyzkoušeli přijmout krátkou zprávu v morseovce (nejlíp na tom byli Šewon s Wabunem, na rozdíl od Sačema, který viděl čárky úplně všude :-)).
V neděli proběhla etapa (král Midas, vyhráli rysi), ve které družinky musely opsat zprávu, aniž by strážci přečetli číslo, které měli na hlavě. Následovala hra, kdy měli kluci ve dvojičkách co nejrychleji z papírků seskládat skautský slib, mezitím se chytali a papírky si navzájem kradli. Vyhrála dvojice Sten-Sačem.
No, a pak už jsme se vydali rychlíkem Eurocity (mezitím, co ho obdivoval Wabun) domů. Z Břeclavi jsme tak byli doma dokonce dřív než kdybychom jeli třeba ze Strážné.
Zapsal Regi

Podzimní prázdniny 27. – 30. 10. 2011

Na podzimní prázdniny jsme se vydali společně se skautkami do Moravských Budějovic. Bydleli jsme v místní skautské klubovně. Ve čtvrtek jsme se vydali na krátký výlet do okolí Moravských Budějovic, podívat se na ruinu letohrádku ze 17. století. Cestou nás doprovázela kolíčkovaná a zahráli jsme si také akční hru na poznávání slavných osobností naší historie (kdy jsme se mimo jiné dozvěděli, že Smoljak není Smoljak, ale Einstein, a Masaryk byl „nějakej komunistickej prezident, ne?“ :-)). Po návratu do klubovny jsme si pověděli něco o kytkách, a pak následoval program na ideu, při kterém jsme debatovali o různých prekérních situacích (jako třeba jak se zachováš, když zjistíš, že tvůj kamarád chodí s dvěma dívkami zaráz) ve vztahu ke skautskému zákonu.
V pátek nás čekal celodenní výlet k Vranovu. Docela nám to šlapalo, tak jsme se stihli podívat na spoustu zajímavých míst (větrný mlýn, vyhlídky nebo Vranovský zámek). Také proběhla první etapa tohoto výletu, kdy se kluci vydali pro Kerbera do podsvětí. Vrátili jsme se pozdě večer, takže jsme dali jednu hru Aktivit, a šlo se spát.
V sobotu jsme jeli do Znojma. Prohlédli jsme si starou část města (kluci společně se skautkami měli za úkol pozjišťovat nějaké informace o Znojmu) a absolvovali zajímavou prohlídku znojemského podzemí. Do Budějovic jsme se vrátili dřív, takže jsme si zahráli ufo a proběhla druhá etapa, tentokrát měli kluci vyčistit Augiášovy stáje. Večer si pak skauti zkusili, jaké je to poskládat mapu rozstříhanou na 60 kousků, proběhl Sturův program na orientaci a v noci jsme se vydali na třetí, noční etapu, kdy bylo za úkol odvysílat si morseovkou určitou zprávu a pak přemoci Hydru.
V neděli jsme si díky časovému posunu přispali. Čekala nás poslední etapa tohoto výletu, formou hry Riskuj. Po dlouhém souboji vyhrála družinka Rysů (což byli Šikula s Wabunem).
Zapsal Regi

Cvrčkův memoriál 14.-16.10.2011

Jako tradičně se tento rok na podzim konal střediskový závod Cvrčkův memoriál. Stejně jako minulý rok se konal na Strážné a stejně tak to byl závod družin.
V pátek večer si Méďa pro všechny připravil skvělou noční hru, jejímž hlavním úkolem bylo sfoukávání a zapalování svíček. Druhý den proběhl vlastní závod, a jelikož naše středisko tento rok slaví krásných 90 let od založení, tak byly veškeré disciplíny rozděleny na to, co a jak se dělalo za roku 1921 (založení třináctky) a v současnosti. Po 16. hodině byl zveřejněn bonusový úkol, a to sice jakkoli ztvárnit, jak to s námi bude za dalších 90 let. V kategorii skautů a skautek nakonec zvítězila družina Ledňáčků.
Poslední den proběhla etapa na téma založení bájného města Théb. Prvně družinky stavěly věže a poté do nich za pomoci žebříku vytesávaly okno. Zde taky vyhráli Ledňáčci. Nakonec jsme byli donuceni Pešnim pořezat nějaké dřevo na zimu.
Jménem všech skautů děkujeme Lassie za výborně nachystaný a zorganizovaný závod!
Zapsal Stur

Oddílová schůzka 3.10.2011

Schůzku jsem začali procvičením uzlů. Jednalo se o škoťák, ambulák a osmičkovou spojku. Kluci si připomněli na co se jednotlivé uzly používají a zazávodili si v jejich vázání. Nejrychlejší byli Yuškin a Chicko. Snad jim forma vydrží i do mistrovství v uzlování, které proběhne v zimních měsících.
Dalším bodem programu byla družinová hra na vysílání morseovky. Klukům se docela dařilo a kromě prvního slova zprávy zachytili smysluplné informace. Další hra byla také po družinách. Na louce jsme měli rozházené lístky s čísly od 1 do 100. Kluci měli v družině za úkol donést co nejrychleji taková čísla, aby jejich součet dal požadovanou hodnotu. Hra měla velký úspěch a rysi v ní nakonec ledňáčky výrazně zválcovali.
Po návratu do srubu jsem si připomněli projevy některých zdravotních obtíží formou hry podobné Aktivitám. Nakonec následovala Kimovka. Ukázalo se, že nejlepší paměť má Chicko a pak většina starších kluků.
Domluvili jsme se na čtvrteční fotbálek s cizím oddílem a zadali úkol se zasláním pozdravu cizímu oddílu. Shade připomněl, že už je potřeba zaplatit registrace a členské příspěvky.

Výlet do Krumlovských lesů 17. – 18. 9. 2011

Náš první dvoudeňák v tomto školním roce. Jeli jsme s vlčaty pod stany. První den se od nás vlčata odpojila a dohnali jsme je v neděli na oběd.
V sobotu si kluci zkusili vést podle mapy, což, jak se ukázalo, nebylo místy vůbec jednoduché, a tak jsme první hodinku úspěšně bloudili :-). Okolí Moravského Krumlova bylo pěkné, prozkoumali jsme jeden bunkr Československého opevnění, podívali se k opuštěnému lomu a poté podstoupili drobet náročnou pouť kolem lomu skrz velmi hustý a trnitý akátový nálet, takže dvoukilometrová cesta nám zabrala asi dvě hodiny. Pak jsme se vydali skrz oboru, kolem nás byli všude troubící jeleni v říji a nedaleko obory jsme rozbili náš tábor. Večer jsme strávili u ohně a jako „zlatý hřeb večera“ jsme flambovali banány, které jsme celou cestu (i tím trním) vláčeli s sebou, takže jsme mimo banánů z igelitky vytáhli také banánovou marmeládu :-).
Na dobrou noc jsme si přečetli báj o Prométheovi. Někteří se odhodlali, a spali pod širákem. V noci nás budili jeleni klusající kolem stanů a vůbec to bylo veselé.
Nedělní ráno jsme se vydali pronásledovat vlčata, abychom je na oběd dohnali a mohli jim (a sobě) uvařit něco dobrého (za pomocí našeho geniálního držáku na kotlík :-). Po cestě do Ivančic ještě proběhla etapa, která byla společná s vlčaty a při které kluci kradli neuhasínající oheň z Olympu. Ledňáčci byli rychlejší.
Výlet se všem líbil, byl plný zážitků a myslím, že na něj někteří budeme dlouho vzpomínat (ať už v dobrém, nebo na trní :-).
Zapsal Regi

Westernovský den aneb nábor 10. 9. 2011

Už třetí rok naše středisko pořádá poměrně megalomanský nábor v Lužánkách, aneb den pro děti, plný zábavných disciplín, odměn a samozřejmě také nechyběl skákací hrad :-). Ranním lákadlem byl také horkovzdušný balón, který byl připoutaný u kašny a vozil děti nahoru a dolů. Tato akce má rozšířit povědomí o našem středisku a o skautingu vůbec, a hlavně nalákat nové děti do našich oddílů.
Skauti, jako i celé středisko, se náboru zúčastnili a starali se o chod jednotlivých disciplín. Průběh byl bezproblémový a den jsme zakončili, jako tradičně, na skákacím hradu, ze kterého nás vyhnalo až jeho vypuštění :-).
Zapsal Regi

První oddílová schůzka 5. 9. 2011

Sešli jsme se v hojném počtu, abychom zahájili nový školní rok a s ním také celoroční hru, která se letos bude nést v duchu antického Řecka a jeho bájí a pověstí. Na začátku se kluci dozvěděli organizační věci pro tento školní rok a také nové rozložení družinek – rysi povede Yuškin jako rádce, se Šikulou jako podrádcem, a ledňáčky Naška s podrádcem Kudlou (a Ryanem jako svou pravou rukou :-).
Poté jsme zahájili celoroční hru první etapou – kluci sháněli ve staré knihovně útržky starých legend, ze kterých pak měli dát dohromady dvojičky (Hádes – bůh podsvětí…). Mezitím je pronásledovali senilní, zato pořád vitální knihovníci.
Začali jsme také dlouhodobou hru v rámci celoročky – Prospektory. Bude se hrát na začátku každé schůzky, takže… kdo pozdě chodí, sám sobě škodí :-). Proběhl také Sturův kvíz, aneb potrapte svou paměť po prázdninách. Vzpomenete si například, kdy byl založen skauting nebo kde byl první skautský tábor na světě?
Na závěr schůzky byla odhalena mapa k celoroční hře, kde se budou znovu psát dějiny, tentokrát ovlivněné našimi skauty :-). Takže kdo ví, skolí Minotaura ledňáčci, nebo rysi?
Zapsal Regi

[Nahoru]


Rok 2007/2008

Úklid srubu 3.5.2008

S úklidem přišel pomoci Regi, Thor, Šikula a Mike. Všichni odvedli kus práce a na výsledku to bylo znát. Po konci úklidu zbylo ve srubu spousta pytlů s odpadem, který se teprve bude odvážet. Už jsem zvědavý, jak to tam bude vypadat, až bude vše kompletně hotovo. Děkuji Pešnimu, že se nebál udělat radikální řez a samozřejmě všem, kteří přiložili ruku k dílu.

Cyklovýlet 1.5.2008

Ráno v 8:30 jsme se sešli u srubu a asi půlhodiny čekali na Mika, který myslel, že je výlet až o víkendu. Vyrazili jsme směrem na královo pole. Bohužel nás hned potkali technické potíže. Bez šlapátky Dino opravdu jet nemohl, a proto jel raději k babičce. Dále jsme pokračovali přes Českou, Ivanovice, po modré turistické do Bystrce, na Ríšovu studánku a k hradu Veveří, kde se s námi rozloučil Michal, protože jel za rodiči na chatu, která je jen pár kilometrů od přehrady. Zbytek pokračoval po levém břehu přehrady až do Brna, pak už jsme se jen propletli městem zase až ke srubu. Ze začátku výletu nás sice potkalo několik technických závad a jeden defekt, ale nakonec všichni dojeli v pořádku. Pokud chcete vědět a vidět více, tak [se podívejte do naší fotoreportáže od Toma].

Schůzka 24.4.2008

Hned na začátku schůzky jsme šli ven zahrát si ufobal s vlčaty. Hra skončila remízou. Ještě jsme si sami zahráli fotbal, při kterém se nám nějaký pes občas snažil ukrást balón. Když jsme přišli do srubu, tak už tam byli i Thor a Regi, kteří se zúčastnili akce v krojích, která byla v pět na České. Dnešní den byl pro akci zvolen , protože 24.4. má svátek  sv.Jiří, který je patronem všech skautů a symbolem rytířskosti. Následující dva čtvrtky jsou státní svátky, tak jsme se potřebovali  domluvit na nejbližší akce: cyklovýlet, úklid srubu, dvoudeňák pod stan. Ke konci přišel ještě Karel a donesl zpěvníky, ale především se s námi domlouval na film, který budeme asi v budoucnu natáčet.

Schůzka 17.4.2008

Týden uběhl jako voda a my se zase všichni sešli v našem krásném srubu, kde se obvykle scházíme. Setkání proběhlo tradičně v horní klubovně, kde je plno výzdob a naše krásná nástěnka. Pod ní ovšem čekalo místo ošuntělých papírů a překrásných modelů malé překvapení: model pistole. Samozřejmě nedalo dlouho čekat a už někteří z našich zkušených skautů přepadávali méně zkušené skauty ohrožujíc tak nejen sebe, ale i ostatní. V tom uviděli přicházet Tomma, který se toho dne někde zpozdil - asi někde dělil nulou. Takže byla otázka vteřin zaujmout bojovou pozici, dírou ve dveří prostrčit hlaveň a zvráceně se zasmát. Ovšem Tomm není jen tak ledajaký Tom, je to SuperTomm! Pozorujíc hlaveň pistole udělal salto  a bravurně se dobi(y)l do místnosti, přičemž ztratil pouze 20 životů ale cestou sebral nějaké to armory.
No a co bylo dál? Tomm zabavil pistoli a tím umožnil pokračování programu, který byl nadmíru zapeklitý. Ze štosu časopisů (který byl mimochodem tááááákhle velký) si každý vzal jeden výtisk a jal se informace hledali jak se sluší na jedince žijícího v 21.století, které je informacemi doslova zahlceno přičemž je čím dál obtížnější najít ty důležité. Po splnění tohoto bodu programu se osazenstvo vydalo ven protáhnouti si záda skřivené čtením skautských časopisů na vlajkovku pod taktovkou Nabiona. A co bylo dál si Tomm už nepamatuje, protože musel jít na konfereci Kapka 2008, která nás všechny již brzy čeká.
Účast: hojná, Kronika: Tomm

Vyhlášení VZSST 5.4.2008

Náplní tohoto sobotního odpoledne bylo vyhlášení výsledků velké zimní střediskové soutěže talentů. Někteří se navíc předvedli se svými kuchařskými výrobky a také kulturními vystoupeními v kategoriích scénka, recitace, zpěv, hra na hudební nástroj. Za skauty byli přítomni Šikula, Stur, Mike, Kleo, Michal. Zápis do kroniky není třeba psát.

Schůzka 3.4.2008

Tradičně jsme na začátku zařídili několik organizačních záležitostí, především pokyny na nejbližší akce, objednávku střediskových zpěvníků, táborovou dokumentaci a příspěvky na srub. Většinu schůzky jsme pak strávili venku, kde jsme poměřili síly s vlčaty v oblíbeném ufobale. Ke konci schůzky jsme se podívali na náš první film, který měl premiéru minulou sobotu, protože ho ještě všichni neviděli. Na schůzku přišli všichni kromě Thora. Zápis do kroniky napíše Tomm.

Schůzka 27.3.2008

Na Schůzku přišel Kleo, Dino, Pavel, Stur, Šikula a Michal. Regi a Thor se musí pilně připravovat na přijímací zkoušky a Nabion s Mikem byli nemocní. Na začátku schůzky se kluci pokusili po paměti co nejlépe nakreslit střed Brna. Nejvíce se to zdařilo Sturovi a Šikulovi. Pavel se moc nesnažil, částečně proto, že nepochopil zadání a myslel, že má malovat jen ulice, u kterých zná i názvy. Michal byl poslední. Ostaní přišli na schůzku pozdě, takže se hry neúčastnili. Šli jsme ven zahrát ufobal, buldoky a zkusili jsme, kdo hodí s ufem nejdál. Po návratu do srubu jsme se domluvili na nejbližší akce a stavbách do celoroční hry. Zápis do kroniky napíše Kleo.

Schůzka 20.3.2008

Na začátku jsme vyřešili obvyklé drobnosti. Pak jsme šli ven a hráli ufobal, protože zrovna nepršelo, nesněžilo a dokonce skoro nefoukal vítr. Kleo přišel na schůzku s malým zpožděním a zorganizoval fit trojboj, který obsahuje skok z místa do dálky, přesah a počet kliků bez přestávky. Domluvili jsme se, že v sobotu uspořádáme lanpárty, potom jsme museli pořádně uklidit a nakonec přišel ještě Karel, který se s námi domlouval, jestli chceme na schůzkách zpívat. Všichni mají Karlovi poslat do příští schůzky návrhy na 10 písní, které by rádi zpívali a Mike to má trochu pošéfovat. Kroniku napíše Stur.

Výprava 15.3.-16.3.2008

Většinu celého výletu jsme věnovali sportu (ufobalu a fotbalu) a natáčení našeho prvního filmu. V sobotu večer jsme pomohli světluškám a vlčatům s večerní hrou, která byla na motivy Velikonoc. Skauti chytali veškerou drobotinu pobíhající mezi svíčkami a sbírající vajíčka. Hra se myslím zdařila, protože nikdo neutrpěl fyzickou ani psychickou újmu a skauti se pěkně proběhli. V neděli bylo horší počasí, takže jsme museli nějakou dobu strávit programem uvnitř. Zahráli jsme pár her a když se počasí zlepšilo, tak jsme vyzvali vlčata na utkání v ufobalu. Vlčata byla bohužel lepší, takže musíme více trénovat, abychom je na nějaké blízké schůzce mohli vyzvat na odvetu. Po výborném obědě následoval už jen úklid a odchod domů.

Schůzka 13.3.2008

Začátek schůzka jsme strávili venku, protože ve srubu bylo potřeba opravit něco s elektřinou. Házeli jsme si se šiškou na rugby a nakonec zahráli i samotnou hru. Ve srubu jsme pak vyřešili nějaké organizační záležitosti, jako například, jestli bude příští týden schůzka (ANO BUDE), pokyny na výlet, celoroční hru. Potom přišel Karel a zkoušel, jak umí kdo zpívat, abychom zjistili, jak sestavíme naši skupinu na Vozembouch, který se blíží mílovými kroky. Nakonec jsme uklidili a zakončili, tak jako vždy. Kroniku napíše Nabion.

Výlet 1.3.2008

Mimo Thora, Nabiona a Michala jsme se sešli na nádraží, ale kvůli předpovědi počasí, že bude vítr o síle vichřice, jsme raději nikam nejeli a zůstali v Brně. Přesunuli jsme se do srubu. Nejdřív jsme hráli klasickou hru město-stát-rostlina-zvíře-věc, trochu jsme se pobavili o tom, jaké rostliny jsou léčivé a které lze v přírodě použít pro přípravu jídla nebo čaje. Mezitím jsme zkoušeli, jestli se nám podaří posadit se všem dohromady bez použití židle. (Kdo tam byl, tak bude vědět a pro ostatní by to bylo složité vysvětlovat. Snad se více dozvíte z kroniky.) Když se venku na chvíli počasí uklidnilo, tak jsme hráli hru, kdy musel jeden tým propašovat Pavlovu čepici z jednoho území do druhého a druhý tým je musel chytat a prohledávat. Nakonec jsme uklidili a zahráli smolíčka.

Schůzka 6.3.2008

Na začátku si kluci prohlédli pevný disk z notebooku, který jim přinesl Tomm. Připomněl jsem klukům, že příští víkend máme výlet a mohli bychom ho využít k našim prvním filmovým pokusům. Další část programu měl na starost Regi, který šel s klukama ven a hráli tam různé hry. Samozřejmě mezi nimi byla i oblíbená schovávaná. ve srubu si ještě kluci zahráli hru, při které jeden popisoval obrázek, a ostatní ho měli co nejpřesněji nakreslit. Nejlépe to šlo asi Šikulovi, Sturovi a Michalovi. Nakonec jsme vyřešil pár drobností, týkajících se organizace.

Schůzka 28.2.2008

Na náš standardní sraz se trošku zpozdil Tomm s Regim, nicméně zahájení stihli s přehledem. Po zahájení nastala pod Sturovou taktovkou nutná byrokracie a Konoyovo organizační okénko. Nováčci si ještě z nás vybrali takové patrony, které jim budou pomáhat třeba s plněným stezek. Mezitím se objevil Nabion, který převzal vedení schůzky. Jelikož bylo venku už hezky, vydali jsme se pořádně protáhnout končetiny menším fotbálkem. Po návratu následovala kreativnější část a to taková, že část malovala draky, druhá pak ilustrace k našemu budoucímu novému střediskovému zpěvníku. To už se čas chýlil ke konci, tudíž jsme si vyslechli Mikeho, který nám řekl, jak vlastně funguje hardisk v počítači a ukázal nám svůj elektrický výrobek, který udělal jako jednu z podmínek do stezky. Chvíli jsme si ještě povídali co to vlastně je proud, odpor a napětí. Pak jsme zakončili a kdoví z jakého důvodu se část členstva ještě zdržela, tak jsme se podívali na začátek filmu RRRRRrrrrrrr, který tímto vřele všem doporučuji :-D.

Výlet 16.2.2008

Sešli jsme se u srubu, abychom ulovili cache s názvem sedm smrtelných hříchů. Kromě mě a Tomma dorazil Stur s GPS, Pavel, Mike a Dino, pro kterého to byl první lov a do posledních chvil téměř netušil o co jde. Vydali jsme se k první stage, které je poblíž České. Úspěšně jsme v naší cestě pokračovali, ale na třetí stage, které souvisela se ZLOSTÍ jsme znejistěli a pravděpodobně použili nesprávné hodnoty. Zkusili jsme dvě místa, kam nás GPS zavedla, ale nakonec jsme uznali, že tudy cesta nevede. Ačkoli svítilo sluníčko, byla hrozná zima a foukal ledový vítr. Raději jsme naše snažení ukončili kolem druhé hodiny na Slovanském náměstí. Já a Tomm jsme jeli domů, ale kluci se tam ještě chvíli zapomněli na prolízačkách a jestli nešli domů, nebo nezmrzli, tak jsou tam možná dodnes.
Zapsal: Konoy

Schůzka 14.2.2008

Opět tato schůzka byla poznamenána solidní účastí, až na Nabiona jsme byly v takříkajíc plném  počtu. Po zahájení, jsme se domlouvali co budeme dělat o zimních prázdninách. Pak už následovala hra venku, po které Tomm připravil hru, která procvičila schopnosti zapamatovat si trasu a tu následně popaměti projít. V reálu to dopadlo tak, že každý si procvičil schopnosti na jaké se cítil, například kleo v přeskakování stolů, šikula v plazení se atakdále. Po této hře si konoy vzal stranou nováčky vysvětlujíc jim naši celoroční hru, zatímco ostatní si plnily podmínky do stezky.  Poté následovala menší diskuze zaměřená na drogy. No a to už nad námi opět zvítězil čas a my se rozpustili domů.

Schůzka 7.2.2008

Na druhé oddílové schůzce v roce 2008 jsme se sešli téměř včichni. Chyběl jen Šikula, který si se školou užíval lyží a Pavel, který se zapomněl omluvit, že nedorazí. Na začátku o sobě měli kluci napsat pár slov, které pak dáme do jejich profilů na našich webových stránkách. Ti, co už byli hotový, se snažili vymyslet nějakou hru do další části schůzky. Potom si kluci zahráli hru na Gordický uzel a nakonec venku jejich oblíbenou schovávanou. Nováčci se mezitím dověděli něco málo o celoroční hře a dalších věcech týkajících se oddílového života. Ve srubu jsme ještě zahráli krátkou hru na znalost Brna a městských částí. Zakončili jsme o pár minut dříve, aby mohla proběhnout krátká oddílová rada. Zápis do kroniky má na starost Regi.

Schůzka 31.1.2008

Naše poslední lednová schůzka začala v docela hojném počtu a za přítomnosti Šikuli, pro kterého to byla jeho první skautská schůzka. Po zahájení a nutné byrokricii pod Sturovou taktovkou si Pavel a Regi připravili své nachystané hry. Regi byl v přípravě o něco rychlejší, tak si všichni mohli zahrát jeho hru, kterou bych nazval "totální chaos", či "zachovejte paniku". Podrobněji tato hra bude zachycená v kronice, jen dodám, že každý měl dva úkoly, které však byly nachystané tak, aby někdo další dělal opak toho druhého úkolu. V praxi tak třeba jeden měl za úkol všem vyzout papuče, druhý pak všem je zase nazout. Docela šílené :-).
Pavel pak nachystal hru která probíhala hlavně venku, kdy do zašifrovaných zpráv zadával různé úkoly, které měli ostatní splnit. Nejvíc se mě ovšem líbila tato hláška, kdy už byly venku docela dlouho a Tomm se zajímal, za jak dlouho se vrátí:
Tomm: Jak hra končí?
Pavel: Poslední úkol je, že mají donést jehličí ze smrku.
Tomm: a víš jestli je tady v okolí nějaký smrk?
Pavel: Já nevím, snad jo. (přidejte k tomu jeho typický vysmátý a spokojený výraz s bonbónem v ruce.)
No nakonec vše dobře dopadlo a i pár smrků se v okolí našlo. Po této hře Tomm rozdal papíry a vylosovaly se dvojice. Každý měl - aniž by komu říkal koho si vylosoval - zkarikaturovat danou osobu a jako bonus pro všechy byla vyhlášena možnost zkarikaturovat Konoye :-). Musím říct, že se některé výtvory opravdu povedly, koneckonců je brzy budete možnost posoudit i vy v rámci připravované aktualizace těchto stránek.
Po této části zbyla chvilka na náš pokrok v IT technice, z kanceláře jsme vynesli starý počítač, rozmontovali a vysvětlili si, z čeho se skládá a jak to vlastně funguje.
No a to už nám vypršel čas, který utekl jako voda, takže jsme za velkých potíží jakžtakž uklidili a vydali se do temného lužáneckého parku na cestu domů.
Zapsal: Tomm
Účast: Konoy, Tomm, Mike, Regi, Stur, Pavel, Michal, Šikula, Kleo

Výprava 26.-27.1.2008 na Strážnou

Ráno jsme se sešli na nádraží v Králově Poli a vlakem se dopravili do České. Na Strážné jsme si odložili věci, nachystali vlčatům a světluškám dřevo do kamen, posvačili, zahráli ufobal a vydali se vstříc Babímu lomu. Bylo krásné počasí, tak jsme potkávali mnoho dalších turistů. Ještě pod Babím lomem jsme si zahráli pařezovku, protože tam byl naprosto ideální palouk se spoustou pařezů. Sotva jsme došli na rozhlednu, běžel jsem já a Tomm vtříc volání o pomoc. Asi 50 metrů od rozhledny zkolaboval nějaký pán, který tam byl na vycházce se ženou. Když jsme přišli, tak už tam někdo pomáhal a paní volala sanitku. Na Babí lom se ale nedá vůbec dostat, proto jsme šli naproti záchranářům a dovedli je na "místo činu". Ten muž, který zkolaboval, se naštěstí začal po chvíli probírat, takže nebylo třeba přehnaně spěchat. Když jsem se s Pavlem a záchranáři vrátil na Babí lom, tak už byl ten pán plně při vědomí a Tomm byl úplně zmrzlí, jelikož tam celou dobu hrozně foukalo. Po této nečekané události jsme se ještě naposledy podívali na rozhlednu a pokračovali dál směrem na sever. Cestou jsme si zahráli několik her, například poznávání přísloví, kdo donese nejdál, překonávali jsme pomocí lanové lávky "nepřekonatelnou strž" a nakonec jsme hráli bezabeze. Na Strážnou jsme přišli kolem páté hodiny. Večer jsme se věnovali dopisování kronik a zahráli si hru 6 bere a BANG!
V neděli už nebylo počasí tak přívětivé, dopsali jsme tedy kroniky, které jsme nestihli v sobotu. Potom si kluci vyzkoušeli rozdělávání ohně za špatných povětrnostních podmínek. Nikomu se to v podstatě nepodařilo, ale snad se alespoň trochu poučili. Těsně před obědem si kluci vyzkoušeli Regiho hru, při které museli luštit šifry a hledat zprávy, ve kterých byl vždy napsaný jeden ze skautských zákonů. Po obědě došlo na dlouho očekávané předání nováčků z řad vlčat. Ke skautům přešel Dino a Šikula. Hned jsme si zahráli hru na slepého strážce. Po návratu na Strážnou nastal velký úklid. Unavení, ale spokojení jsme se všichni společně vrátili do Brna těsně po páté hodině. Zápis napíše Pavel.
Účast: Regi, Michal, Pavel, Mike, Konoy, Tomm

Schůzka 24.1.2008

Pouze na začátek schůzky se zastavil Nabion, který byl zaneprázdněný zařizováním nejrůznějších věcí kvůli novému domu. Pavel měl s sebou moc pěknou knihu o uzlech a jejich používání, tak jsme na začátku naučili Michala alespoň dva základní uzly. Regi a Kleo dorazili trochu pozdě, ale potom převzali otěže a postarali se o zbytek programu. Regi si nachystal velmi zajímavé povídání o šifrách, jejich historii, členění a způsobech luštění, samozřejmě i s ukázkami. Pak šli kluci ven a tam si házeli pomocí šufánků (pro nebrňáky: šufánek je totéž co naběračka) tenisovým míčkem. Kleo mezitím nachystal ve srubu poslední hru. Na konci schůzky se kluci dověděli pokyny na výlet, kde dostaneme nováčky z vlčat. Zápis do kroniky má na starost Kleo.
Účast: Kleo, Regi, Stur, Pavel, Michal

Schůzka 17.1.2008

Nikdo z rádců nedorazil a někteří se neobtěžovali ani omluvit. Vše zůstalo neočekávaně na mé osobě, což se odrazilo i na kvalitě programu. Na schůzku přišel Mike, Pavel, Stur a Michal.zahráli jsme si pár her, podívali se na mapu Brna a hledali hlavní ulice. Venku si kluci zařádili při schovávané, ono, když je tma, tak je to hned větší sranda.

Výlet 13.1.2008

Kluci se sešli u srubu a se Shadem šli na bazén, kde se během dvou hodin úplně zničili. Bohužel některým stačí k odpočinku velmi málo času a jsou schopní hned zase vyvádět hlouposti. Ve srubu jsme si potom sedli ke krbu a vzájemně si vyjasnili problémy, které mezi námi panují. Akce dopadla dobře a snad si z ní někteří odnesli i nějaké poučení do budoucna.

Schůzka 10.1.2008

Hned na začátek schůzky jsem byl mile překvapen, protože neočekávaně dorazil nováček Michal. Zahájili jsme schůzku a slova se hned ujal Thor. Zahráli jsme si hokej, ale bez bruslí a s holemi, které byli tak krátké, že to byli vlastně jen čepele. Michal překvapivě porazil i Thora, který byl do té doby nejspíš přeborníkem v tomto sportu. Pak nám to Michal nandal i v turnaji ve hře kámen - nůžky - papír. Musíme doufat, že měl jen štěstí začátečníka, protože jinak nás s ním čekají ještě krušné chvíle. :-) Gratuluji tedy Michalovi jako dnešnímu vítězi všech her. Další část schůzky jsme věnovali Brnu a v mapě hledali některá důležitá místa. Nakonec jsme si řekli pokyny na nedělní výlet a já jsem kluky pozval, aby v sobotu přišli na roverský Vozembouch podpořit skupinu Karla a spol. Zápis do kroniky učiním já, protože jsem ho zapomněl zadat někomu jinému. :-D

 

[Nahoru]


© Copyright 2005 HIAWATHA. All rights reserved. -- Designed By: sodzi Edited by: Ahmo Renew by: Tomm